Bevrijding Fort Pannerden
Vind plaats vandaag t/m 25-09-2025

Vanaf 2 april wordt de bevrijding van Fort Pannerden gevierd.
The Leicestershire Regiment
Op 2 april 1945 werden Doornenburg en Fort Pannerden bevrijd door Britse militairen van het 1st Battalion, The Leicestershire Regiment. De bevrijdingsoperatie begon om 12.30 uur in Gendt en om 19.00 uur werd Fort Pannerden zonder slag of stoot door de Britten ingenomen. Bij deze inname werden vijftien Duitse soldaten krijgsgevangen gemaakt.
Tentoonstelling
Natuurlijk heeft Fort Pannerden tachtig jaar na deze bevrijding speciaal hiervoor de tentoonstelling in de Galerij van de Geschiedenis aangepast. Trots presenteren we het uniform van onze bevrijder, het 1st Battalion, The Leicestershire Regiment. De kleding is in samenwerking met Museum Niemandsland samengesteld en gaat deel uitmaken van de permanente collectie op Fort Pannerden. Hiermee keert deze eenheid dus terug op Fort Pannerden.
De tentoonstelling “Bevrijding Doornenburg en Fort Pannerden” is vanaf woensdag 2 april te zien in de Galerij van de Geschiedenis van Fort Pannerden. Tevens start 18 mei de expositie “Vrijheid” op het fort die tot eind augustus loopt.