"Geachte Leden der Staten Generaal" Met deze woorden neemt Madurodam u mee naar het jaar 1572. Nederland is in handen van de Spanjaarden en Prins Willem van Oranje nodigt de twaalf steden uit voor een zéér geheime vergadering. Een vergadering die later het begin zou zijn van de opstand tegen de Spanjaarden.
Nieuwe attractie Madurodam
De voorgeschiedenis van het ontstaan van het Koninkrijk der Nederlanden kun je nu zelf beleven in de nieuwe attractie van Madurodam: Het Hof der Nederlanden. En dit keer niet in het klein: Het Hof der Nederlanden is een attractie op ware grootte, waarbij je in een unieke zintuiglijke ervaring wordt meegenomen naar 1572.
Bekijk ook: Madurodam, wat is er nieuw...
Van 19 tot en met 23 juli van dat jaar vond de Eerste Vrije Statenvergadering plaats, waar de basis werd gelegd voor het Nederland zoals het nu is. Het Hof van Nederland neemt je in een 4 minuten durend schouwspel mee op reis door deze o zo belangrijke periode in onze geschiedenis.
"Ontmoet Willem van Oranje en neem plaats aan de grote tafel"
Ontmoet Willem van Oranje, neem plaats aan de grote tafel en ervaar deze spannende gebeurtenis alsof je er zelf bij was! Praat mee en beleef het ontstaan van Nederland in Het Hof van Nederland bij Madurodam.